Традиционален пакистански стил: Кејт Мидлтон облече панталони под фустанот (ФОТО)

Британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кејт од денеска се во петдневна посета на Пакистан. Кралскиот пар прво го посети училиштето за девојчиња во главниот град Исламабад, а потоа и блискиот национален парк.

За нивната безбедност се грижат повеќе од 1.000 полициски и воени сили.

Странските медиуми коментираат дека Кејт ѝ оддаде посебна почит на принцезата Дајана со тоа што одбра син фустан сличен на оној во кој принцезата Дајана ја посети оваа земја.

Profimedia
Profimedia

Фустанот на Кејт е совршен микс на модерен дизајн и традиционален стил, карактеристичен за земјата домаќин.

За изгледот на Кејт Мидлтон се погрижила Катарина Вокер, модна дизајнерка која ја обожавала и принцезата Дајана.

Prelepa haljina Kejt Midlton
Profimedia
Прочитајте и...  Лидија се занесе од тоа што сите и велат дека добро изгледа, па во фотошоп ги искриви работите околу себе, но и себе! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Брзи чоколадни колачиња

Слободен печат

Криси Тиген на Твитер ја обвинуваат за педофилија поврзана со кругот на Епстајн: Блокирав милион луѓе!

Слободен Печат

Маргот Роби е една од најубавите актерки во Холивуд која никогаш не престанува да изненадува: Модни комбинации кои го оттргнаа вниманиете дури и од нејзиното прекрасно лице! (ФОТО)

Слободен Печат

Едноставна вежба за дишење „4-7-8“ ја ублажува анксиозноста

Слободен печат

Излекуваните од ковид-19 со недели тешко дишат, долго спијат…

Слободен печат

Актерката Нина Добрев се облече во бикини и ја покажа својата витка фугура во карантин! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Д-р Фанка Гилевска, специјалист офталмолог: Професионалниот раст доаѓа преку истражување и многу работа

Јасмина Кантарџиева Димков

Шестгодишно момче ја спасило својата сестра од бесно куче и се здобило со сериозни повреди: Ти си новиот херој на „Одмазниците“! (ФОТО)

Слободен Печат

Ако користите некои од овие лекови, не излегувајте на сонце!

Слободен печат

Анџелина Џоли во фустанот кој е хит летово и секоја жена ја прави да изгледа како божица! (ФОТО)

Слободен Печат

Белгиската министерка поради маската стана хит и доби огромен број комплименти! (ФОТО)

Слободен Печат

Хороскоп за 16 јули: Изборите кои ги правите денес ќе бидат поважни од кога било

Слободен печат