Топлотниот бран продолжува, попладне повторно пороен дожд и грмежи – Слободен печат
ВестиМакедонија

Топлотниот бран продолжува, попладне повторно пороен дожд и грмежи

Во Скопје претпладне сончево, а во попладневните часови на места ќе има пороен дожд и грмежи.

Денеска претпладне не очекува сончево и многу жешко време, додека во попладневните часови на места повторно ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 20 степени, а дневната од 26 до 36 степени Целзиусови.

Во Скопје претпладне сончево, а во попладневните часови на места ќе има пороен дожд и грмежи.

Утринската температура ќе достигне до 18 степени, а дневната до 32 степени Целзиусови.

До вторник ќе преовладува претежно сончевo и топло време.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close