Топло време со умерена локална облачност – Слободен печат
ВестиМакедонија

Топло време со умерена локална облачност

Утринската температура ќе се спушти помеѓу 11 и 19, а дневната ќе достигне од 24 до 37 Целзиусови степени.

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Само во западните делови попладне ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе се спушти помеѓу 11 и 19, а дневната ќе достигне од 24 до 37 Целзиусови степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од северен правец. Дневната температура ќе се искачи до 35 степени.

Следува период на сончево и топло време со мала до умерена облачност, слаб до умерен североисточен ветер и благ пад на температурите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close