Тони Крос позитивен на коронавирус

Тони Крос би можел да ја продолжи кариерата во амбициозниот Њукасл/Фото: EPA-EFE/JuanJo Martin

Реал Мадрид денеска објави дека германскиот репрезентативец е позитивен на коронавирус.
Во соопштението „кралскиот клуб“ само потврди дека Крос денеска имал позитивен тест, а се наоѓа во карантн од петокот, 14 мај, бидејќи имал директен контакт со заразена личност.

Оваа вест доаѓа во најлошо време за тренерот Зинедин Зидан бидејќи нема да може да смета на еден од најважните фудбалери на пследниот натпревар во сезоната во Ла Лига во кој Реал Мадрид би можел да дојде до титулата.
Реал Мадрид во пресрет на последното коло има два бода помалку во однос на лидерот на табелата Атлетико Мадрид.
Реал Мадрид в недела го пречекува Виљареал додека Атлетико Мадрид му гостува на Ваљадолид.

Видео на денот