Том Хенкс сам го финансирал снимањето на неколку сцени од „Форест Гамп“ (ВИДЕО)

Том Хенкс откри дека лично платил за некои делови од продукцијата на филмот „Форест Гамп“…

Во интервјуто за емисијата „In Depth with Graham Bensinger“ актерот раскажа за тешкотиите со кои се соочил за време на снимањето на култниот филм од 1994 година, пренесува „NME“.

Коментирајќи ја легендарната сцена, во која Форест Гамп трча низ целиот имот, Хенкс откри дека таа сцена била прескапа и дека режисерот Роберт Земекис побарал помош од него.

„Тој ми кажа, оваа сцена ќе чини огромна количина на долари. И не беше евтино навистина. Јас само реков во ред, а потоа тој кажа дека ние двајца ќе го поделиме тој износ и парите ќе ги вратиме на „Paramount“. Така и се случи“, истакна оскаровецот.

Прочитајте и...  Вкусови што се памтат: Српска кујна – Шуфнудли со кајмак (РЕЦЕПТ)

Поврзани вести

Кејти Холмс ужива во „скромниот“ начина на живот, заедно со своето ново момче (ФОТО)

Слободен Печат

Легендарниот омот на „Бјело дугме“: Девојката со голите гради добила шлаканица од момчето (ФОТО)

Слободен печат

Вкусови што се памтат: Српска кујна – Шуфнудли со кајмак (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат

ФОТО: Кои биле мажите што ги обожаваше Леонардо да Винчи?

Слободен печат

Девојката на Бред Пит во провокативно издание: Прескрасната Никол Португалски ги остави обожавателите без зборови! (ФОТО)

Слободен Печат

Вкусови што се памтат: Српска кујна – Не се тиганици, туку приганици (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат

Остави Коментар