8 C
Скопје

Том Хенкс сам го финансирал снимањето на неколку сцени од „Форест Гамп“ (ВИДЕО)

Том Хенкс откри дека лично платил за некои делови од продукцијата на филмот „Форест Гамп“…

Во интервјуто за емисијата „In Depth with Graham Bensinger“ актерот раскажа за тешкотиите со кои се соочил за време на снимањето на култниот филм од 1994 година, пренесува „NME“.

Коментирајќи ја легендарната сцена, во која Форест Гамп трча низ целиот имот, Хенкс откри дека таа сцена била прескапа и дека режисерот Роберт Земекис побарал помош од него.

„Тој ми кажа, оваа сцена ќе чини огромна количина на долари. И не беше евтино навистина. Јас само реков во ред, а потоа тој кажа дека ние двајца ќе го поделиме тој износ и парите ќе ги вратиме на „Paramount“. Така и се случи“, истакна оскаровецот.

Прочитајте и...  Виц на денот: Сомнителни

Поврзани вести

ФОТО | Откако ја откопа својата мачка и ја зготви, пејачката сега призна дека во домот има и череп од 6-годишно девојче

Слободен печат

Џо Бајден ја следи само Криси Тајген на „Твитер“: Таа е шокирана како единствената ѕвезда која ја следи претседателот

Слободен печат

ФОТО | Ова е доказ дека Ромео Бекам би можел да ги надмине славните родители: На кого повеќе ви наликува?

Слободен печат

ФОТО | Малку задрема: Лордес Леон, најстарата ќерка на Мадона, фотографирана како се вози во метрото во Њујорк!

Милена Ризовска

Колаче кое е готово за 10 минути: Чајни чупавци кои им успеваат на сите!

Слободен печат

Џиџи Хадид го откри името на нејзината ќерка: Името е со виетнамско потекло

Слободен печат

Остави Коментар