Толку „зимска“, а толку убава: Оваа девојка е новогодишен украс на Скопје (ФОТО) - Слободен печат

Толку „зимска“, а толку убава: Оваа девојка е новогодишен украс на Скопје (ФОТО)

Скопје почнува да живее во духот на новогодишните празници.

Улиците и булеварите се накитени најмногу досега, а кога во вечерните часови ќе светнат сијаличките, нашиот главен град наликува на слика од бајките…

Но, Скопје во овој период од годината е убав и преку ден, а една од причините зошто го велиме тоа е оваа девојка чија убавина ја овековечи нашиот фоторепортер.

Погледнете ја само колку е „зимска“, а колку е убава…

Фото: Слободен печат/Драган Митрески
Фото: Слободен печат/Драган Митрески
Фото: Слободен печат/Драган Митрески
Фото: Слободен печат/Драган Митрески

Прочитај повеќе

Младата актерка воодушеви со невообичаената модна комбинација! (ФОТО)

Слободен печат

„Животот ми се промени…“: Пејачката Елена Миленковска се повлекува од натпреварување во „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Слободен печат

На денешен ден починал еден од најголемите југословенски писатели Бранислав Нушиќ!

Слободен печат

Ова се најчестите причини зошто жените се одљубуваат!

Слободен печат

Животот ѝ се насмевна на Атиџе: Општина Лозово ќе ја вработи, ќе го смени покривот и ќе ѝ овозможи да снима песни (ФОТО)

Слободен печат

Бугарската секс бомба му се заблагодари на Ѓоковиќ за видео снимката од соблекувалната (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

9 − 2 =

Прочитај повеќе

Ева Лонгорија го привлече целото внимание на црвениот тепих со своето длабоко деколте! (ФОТО)

Слободен печат

Мистериозна пештера во близина на Атина: Звуците за кои нема објаснување ги полудуваат посетителите (ФОТО)

Слободен печат

Почина најнискиот човек на светот: Не се сметам себеси за мал (ФОТО)

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНИ ТРАНСФОРМАЦИИ: Славни личности кои направија драстична разлика во килограмите (ВИДЕО)

Слободен печат

По триумфот на SAG наградите може ли филмот „Паразит“ да дојде и до Оскар?

Слободен печат

Јована и Жељко Јоксимовиќ – Осум години од венчавката

Слободен печат