Толку скапо, а сепак не ѝ чини: Меланија Трамп во прекроено здолниште од 7000 евра (ФОТО)

Меланија Трамп во средата се појави на претседателскиот прием одржан во Белата куќа, во модна комбинација која предизвика низа реакции. За средбата со еквадорскиот претседател Ленин Морен и неговата сопруга Росио, 49-годишната прва дама облече тесно здолниште со зимски примероци и бел џемпер врз кој имаше нагрнат минт-капут. Модната комбинација таа ја дополни со розови салонки од плиш.

Profimedia

Секако, најмногу внимание привлече токму здолништето чиј дизајн го потпишува италијанската куќа „Salvatore Ferragamo“, а чија цена спoред модната платформа „Moda Operandi“ изнесува 7000 евра. Интересно е тоа што Меланија сепак не била задоволна со оригиналниот дизајн и го прекроила долниот дел од розова свила. Судејќи според коментарите на друштвените мрежи, тоа бил полн погодок, бидејќи нејзините нозе не поминаа незабележено.

Прочитајте и...  Македонска премиера на докуменатрецот „Њујорк:Аџилак“, разговор со д-р Славчо Ковилоски, професор и режисер: Хип-хоп културата несвесно е влезена во нашето секојдневие
Profimedia

Првата дама на Америка досега сме имале можност безброј пати да ја видиме со капут кој е лесно префрлен преку рамената. Всушност, овој гест стана нејзин заштитен знак. На друштвените мрежи своевремено се појавија теории дека таа тоа го прави за да не мора да го држи својот сопруг за рака.

Прочитај повеќе

ВО ЖИВО: Среде корона Егзит опстојува и забавува илјадници луѓе ширум светот

Маријана Митровска

„Холивуд – преполн бордел, весело друштво подготвено да ве одвлече во кревет“: Се преправав дека уживам за да заврши побрзо

Слободен печат

Се шушка дека мажот на Карди Би чека дете со друга жена

Слободен печат

Облините секогаш во преден план: Софија Вергара бомбардира со нејзини стари фотографии, а фановите воопшто не се жалат затоа што изгледа неверојатно

Слободен Печат

Кога обожавател ќе ти стане сопруг: Карлеуша, Северина, Гоца Тржан им рекоа „да“ на свои фанови

Слободен Печат

Настапува периодот на Вагата: Припадниците на овој знак не сакаат никој да ги сожалува, туку да им се воодушевуваат

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Има 32 години, а изгледа како да има 13: Полицијата мислела дека фалсификувал возачка дозвола бидејќи не верувале колку години има

Слободен Печат

Твиги владееше со пистите пред повеќе од 50 години и беше синоним за слаба девојка, а еве како изгледа една од најголемите модни икони денес

Слободен Печат

Изведувачите воодушевени што „Макфест“ се одржа под отворено небо: Музичката културна сцена живее и во време на пандемија (ФОТО)

Михаило Донев

Што ме боли сега? Не е заб, ни глава, ни стомак, мора да е душата: Тажната животна приказна на една од најголемите руски поетеси

Слободен Печат

Добра вест за фановите на Бетмен: Роберт Патинсон го победи ковид-19 за само 12 дена

Слободен печат

Брза торта со Нутела: Потребни ви се само три состојки

Слободен печат