17.8 C
Скопје

„Тоа е шоу со шест кретени“: Аца Лукас со тешки зборови удри по „Ѕвездите на Гранд“ и откри зошто го напуштил жирито

Аца Лукас зборуваше и за договорите што се потпишуваат со „Гранд“

Познатиот балкански пејач Аца Лукас беше еден од членовите на жирито на популарниот музички натпревар „Ѕвезддите на Гранд“, а сега ја откри и причината зошто го напуштил ова шоу.

Тој откри што мисли за жирито, кој натпреварувач е „единствен што стана популарен по натпреварот“, како и каков тип на договори потпишуваат конкурентите.

Instagram
Фото: Инстаграм

„Го напуштив жирито поради многу причини. Една е дека сум презаситен, а другата е дека идејата во која верував, повеќе не постои. Оние деца кои дојдоа добија убава приказна, да се појават на телевизија, по само три настапи да станат популарни, тоа не беше така во моето време, ниту пред мене. Некои можеа да станат поголеми sвезди ако „Гранд“ сакаше да ги следи „како што треба“. Од „Ѕвездите на Гранд“ единствена што успеа да направи вистинска кариера е Милица Павловиќ. Намерно ја изоставив Тања Савиќ, бидејќи таа можеше да биде најпопуларната пејачка во оваа земја доколку беше поддржана“, изјави Лукас, а потоа се осврна и на начинот на судењето во популарниот музички натпревар.

„Во ‘Гранд’ беше „потпиши го договорот, половина за мене, половина за тебе, па нека биде илјада евра, па 500, а може да биде и 15.000 евра…“. Но, ајде, не сакав да се мешам, јас не сум тој што учествува во натпреварот… ама потоа ние шестмина од жирито станавме главна тема во тоа шоу, а всушност бевме само шест кловнови кои се смеат, и никој не се сеќава на тие деца. Тоа е претстава со шест кретени, вклучително и јас, шест кловнови кои изведуваат некакви „фори“ и тие деца веќе не се ни така важни. Сега вниманието е насочено кон жирито. Се расправаа со некоја девојка и тоа беше покриено од медиумите. Додека бев во жирито, шоуто беше смешно, а сега има само викање, скокање наоколу… Во жирито има луѓе за кои немам добро мислење, но нема сега да ги споменам. Излегов од жирито и натпреварот бидејќи јас никогаш нема да им наплаќам на децата за совети, да знаете дека го има и тоа, и навистина е лигаво“, тврди Аца Лукас во последното гостување во емисијата „Десетка“, а пренесува српски Мондо.

ФОТО | Марија Груевска: Паниката која минатата недела се создаде на „Ѕвездите на Гранд“ има цена – 150 евра!

Поврзани вести

Марго Роби прозборе за бракот и различностите со својот соптуг Том Акерли

Слободен Печат

Ова се петте хороскопски знаци кои се најголеми „авантуристи“ во кревет

Слободен Печат

Иконата на соул музиката Дијана Рос со нов, 25-ти соло албум

Слободен Печат

Поранешни криминалци споделуваат искуство од прва рака: Најлошиот дел од туширањето е…

Слободен Печат

ВИДЕО | Вил Смит се обидува да се врати во форма по карантините: Се обидувам да се сетам како се користеше теретана

Слободен Печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар