12 C
Скопје

ВИДЕО I Тлото во Хрватска не престанува да вибрира: Нов земјотрес ги извади на улица жителите на Петриња

Подрачјето на Петриња во Хрватска утрово го погоди уште еден во низата земјотреси. Според првичните податоци на Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ), магнитудата на потресот била со јачина од 3,6 степени по Рихтеровата скала и со епицентар на три километри југозападно од Сисак.

Според тврдења на очевидци, потресот бил прилично силен, поради што многумина во страв излегоа на улиците, пренесуваат хрватските медиуми.

Прочитајте и...  ЕУ ги обнови и продолжи санкциите за Иран

Поврзани вести

ЕУ воведе санкции за официјални лица во Иран: Техеран одговори со прекинување на соработката

Слободен печат

Американската амбасада во Сараево нема да шпекулира за наводни изјави за територијални поделби

Слободен печат

Дачиќ: Не бев близок со семејството Милошевиќ, но не бев предавник

Слободен печат

77-годишен могилчанец уапсен откако им се заканувал на соселаните со пиштол

Слободен печат

Лукаревска: Најостро демантирам дека Дејан Смилевски имал каква било допирна точка со МојДДВ

Слободен печат

Рашковски вози џип вреден 74 илјади евра кој не фигурира во неговиот анкетен лист

Слободен печат

Остави Коментар