ТИНЕЈЏЕР ДО СМРТ ИЗБОДЕН ВО ЊУЈОРК: Сведоците наместо да му помогнат само снимале! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Набрзо откако завршила наставата, во понеделникот во близина на средното школо „Оушнсајд“ во Њујорк се случило убиство.

Група тинејџери го нападнал и претепала 16-годишниот Кашини Морис.

Кашини е избоден пред цела група тинејџери.

Еден од напаѓачите повеќе пати го избодел со нож во гради. Морис починал во болница од здобиените повреди, а неговиот убиец е уапсен. Тоа е Тајлер Флеч (18), кој како што наведува полицијата го убил Морис од љубомора. Се сомневал дека се обидува да му ја украде девојката.

Наместо да помогнат, сведоците го снимале убиството со мобилни телефони. Полицијата соопштила дека на место на нападот се наоѓале најмалку 50 тинејџери, но никој не се обидел да му помогне. Биле зафатени со снимање на убиството.

Прочитајте и...  Анкета на Народната банка: Довербата во домашниот финансиски систем е висока

Прочитај повеќе

Хрватската амбасадорка Андраси: Имавме ситуација каде ЕУ поради една земја членка ги забави преговорите

МИА Агенција

Стратешки приоритет: „Ербас” најавува авиони на водород до 2035 година

Слободен печат

ССК бара месечната финансиска помош од 14.500 денари да продолжи до март 2021

Маријана Митровска

При обид за влез во Канада: Уапсена жена која е осомничена за писмото со отров до Белата куќа

Слободен печат

Евротинк: Регионот станува сè поважен производител на наркотични средства, пред сè на канабисот

Слободен печат

Наставници со креативни идеи за он лајн настава: Виртуелни тури во зоолошки и музеи, гледање драми (ВИДЕО)

Михаило Донев

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Казни за несовесни возачи: 17 лица возеле без возачка, а 150 возеле брзо

Слободен печат

„Облече“ дрес на Републиканците: Орбан навива за победа на Трамп на изборите во САД

Слободен печат

СДСМ: Граѓаните бараат и очекуваат ред и неселективна правда, секој што се огрешил ќе одговара

Слободен печат

Се бара враќање на рестриктивните мерки: Трет бран на ковид-19 во Иран

Слободен печат

Мајките кои се на породилно и денеска ќе излезат на протест пред Влада

Слободен печат

Силен ветар носи обилни дождови кон брегот на САД: Тропската бура „Бета“ се движи кон Тексас и Луизијана

Слободен печат