Тина Тарнер наполни 80 години: Престара сум да слушам како и што треба да правам. Сакам сега и тука! (ФОТО)

Кралицата на рокенролот, Тина тарнер, наполни 80 години. Освен што има неверојатни вокални способности, таа поседува енергија со која зрачи секогаш кога ќе застане на сцената. Иако секогаш е насмеана, Тина претрпела многу непријатности во животот.

Profimedia

Тина била жртва на злоставување од страна на поранешниот сопруг Ајк Тарнер, со кого била во брак од 1962 до 1978 година.

Profimedia

Го запознала Ајк во еден ноќен клуб кога имала 19 години и веднаш почнале да соработуваат, а првиот хит „River Deep, Mountain High“ ги искачил високо на топ листите. Но нивната соработка не била идеална.

Profimedia

Ајк почнал да ја малтретира Тина секојдневно и многу често таа завршувала со крв и модринки.

„Ѝ удирав шлаканици на Тина. Без причина ја турнував на земја. Но не ја тепав баш толку како што кажува таа“, признал Ајк.

Прочитајте и...  „Смета дека парите може подобро да се потрошат“ - Принцот Вилијам не дозволува семејството финансиски да му помага на Хари!
Profimedia

Додека биле на заедничка турнеја во Далас, Ајк ја претепал. Таа чекала да заспие, а потоа ставила очила за да ги скрие модринките и побегнала со 36 центи во џебот. Се скрила во блискиот мотел и со помош на адвокатот и неговите пријатели отишла во Лос Анџелес.

Ајк тогаш изјавил:„Може да добие сè, само моето име – не!“. Во 2007 година Ајк Тарнер починал од предозираност со кокаин.

Profimedia

Тина никогаш не ги заборавила деновите кога била во буквална смисла на зборот измачувана. Во 1985 година се запознала со музичкиот продуцент Ервин Бах, со кого се регистрирале во 2013 година.

Тина не се плаши од годините и продолжува напред. Пред неколку години изјави: „Педесетите се нови триесетти, а седумдесеттите нови педесетти. Нема правила дека годините ти диктираат како да се облечеш или како да се однесуваш. Престара сум да слушам како и што треба да направам. Сакам сега и тука“.

Прочитајте и...  Хороскоп за 12 јули, недела - Одмарајте и релаксирајте се, сите обврски може да почекаат до утре
Profimedia

Минатата година животот ѝ приреди уште еден болен момент – смртта на нејзиниот син Крег.

Тина за себе вели дека е силна жена која го преживеала разводот, но не допуштила тоа да ја скрши и покрај сите животни катастрофи.

Profimedia

 

Прочитај повеќе

Првиот возач на автомобил во светот била жена, возела 106 километри со брзина до 40 км на час

Слободен печат

Детали од дневникот на Мајкл Џексон: Стравувал дека ќе го убијат, посакувал бесмртност и 20 милиони долари неделно

Слободен печат

Овој домашен спреј против комарци неверојатно делува, а се прави само од две состојки

Слободен печат

„Ролинг Стоунс“ најавија реиздание на албумот од 1973-та, пристигнуваат и три досега необјавени песни

Слободен печат

Билките и фенг шуи: Некои ни носат среќа, други богатство, трети љубов…

Слободен печат

Што сè може да ја оштети вашата коса, а не сте свесни за тоа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Која е разликата меѓу парфем, тоалетна и колонска вода?

Слободен печат

Многумина велат дека не успеала да го преболи Винсент Касел: Моника Белучи откри како изгледал нивниот брачен живот

Слободен печат

За што се можете да го употребите шампонот за коса?

Слободен печат

„Смета дека парите може подобро да се потрошат“ – Принцот Вилијам не дозволува семејството финансиски да му помага на Хари!

Слободен печат

Најуникатниот рибен ресторан на светот (ВИДЕО)

Слободен печат

Танди Њутн го прокоментира односот со Ток Круз: Беше доминантен и се плашев од него на снимањата

Слободен печат