Тимовите за преговори стокмени, викендов средба Ковачевски – Таравари

Средба меѓу премиерот Димитар Ковачевски и претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари за влез на опозициската партија во Владата се очекува викендов, откако синоќа АА требаше да го избере тимот за преговори, брифираат за „Слободен печат“ од Алијанса. Договорот за ново владино партнерство, според информациите, се очекува 90 отсто да биде усогласен веќе на … Продолжи со читање Тимовите за преговори стокмени, викендов средба Ковачевски – Таравари