Тим: Секогаш играм против кралеви во финалињата

Доминик Тим во недела ќе игра против Новак Ѓоковиќ во финалето на Австралија Опен, откако во полуфиналето беше поуспешен од Александер Зверев во четири сета со 3:6,6:4,7:6,7:6.

Ова ќе биде трето грен слем финале во кариерата на Доминик Тим, досега два пати играше во финалето на Ролан Гарос.

– Ова е неверојатно, два пати играв против Рафа во финалето на Ролан Гарос, а сега играм против Новак тука во Мелбурн. Тој е „крал“ на Австралија, освои седум титули тука. Секогаш играм против кралеви во финалињата на грен слем турнирите. Секогаш давам се од себе за да победам. Доколку во недела го напуштам теренот како губитник, мора да бидам трпелив бидејќи сето тоа е процес – изјави Тим по победата.

Прочитајте и...  Најскапите фудбалски трансфери: Нејмар рекордер, но Роналдо е пред сите! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Беше позитивен на Ковид-19, па се самоуби клупскиот лекар на Ремс!

Слободен печат

„ЌЕ ПРЕЖИВЕАМ“: Актуелна легендарна снимка на Новак Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Најголемите пет фудбалски „кражби“ во 21 век! (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје дел од иницијативата „Спортистите против коронавирусот“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Гарлик: Ќе останеме без пари доколку не продолжи Премиер лигата!

Слободен печат

Тенисерка објави слика од своите гради и порача: „Не е за помлади од 18“! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

УЕФА демантира дека ЛШ мора да заврши до 3 август

Слободен печат

Европски шампион во одбојка на плажа си најде „соиграч“ во карантин! (ВИДЕО)

Слободен печат

Поранешен македонски борач позитивен на коронавирус

Слободен печат

Помош за четири семејства од македонските фудбалски надежи (ФОТО)

Слободен печат

Горбок: Ни ветија одговори во април, загрижени сме за иднината на Вардар!

Слободен печат

Еклстон: Би било ужасно Хамилтон со осум трки да биде шампион!

Слободен печат