24.8 C
Скопје

Тили Витфелд си го уништила лицето со козметички третман: Ѕвездата на австралискиот „Big brother“ завршила во болница

Козметичките третмани и совети за нега на кожата кои се активни на социјалните мрежи некогаш знаеме да ги направиме во нашиот дом и да бидеме задоволни од истите. Сепак, некои од нив треба да ги препуштиме на професионалците.

Ѕвездата на австралискиот „Big brother“, Тили Витфелд, целосно го уништила лицето со козметички третман кој го нашла на социјалната мрежа „Тик – Ток“. Таа објаснила дека поради тоа завршила во болница.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by T I L L Y 🍒 (@tillywhitfeld)


„Вака изгледаше моето лице само една недела пред да влезам во куќата, а сега ставам многу шминка или ставам маска од глина за да го сокријам тоа“, напишала студентката покрај фотографијата на која лицето ѝ е со црвени лузни.

Проблемот со акните се обидела да ги реши со бројни третмани и пробувала се што и било понудено. На ТикТок го пронашла козметичкиот третман од една девојка која тврдела дека знае како да се ослободи од акните на лицето и ја советувала сама да направи третман со акупунктура во домашни услови, а Тили ја послушала. Се испоставило дека тоа било нејзината најлошата одлука.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by T I L L Y 🍒 (@tillywhitfeld)


Веднаш по „третманот“ завршила во болница со отоци и изгореници на лицето, а претрпела и оштетувања на видот.

По ова искуство, таа само едно им порачала на своите следбеници.

„Не ги слушајте советите во кои се препорачува дома да направите нешто што инаку би требало да го прават експерти во салони за убавина“, изјавила Тили, која сега се кае што некогаш помислила дека советот од интернет би ѝ бил од помош.

Поврзани вести

ВИДЕО+ФОТО: Необичното милениче на Селма Хајек: Запознајте го бувот Керинг

Слободен печат

ВИДЕО | Филипинката Раизел Грејс Калаго има шеснаесет години, но изгледа постаро од нејзината мајка: Синдромот на прогерија ја одзема нејзината младост

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Суперхерој во Ватикан: Спајдермен се ракуваше со папата Франциск и му подари маска

Слободен печат

ВИДЕО: Погледнете го домот на Кара Делавињ, во кој е сеприсутен мотивот на вагина

М. Г.

Врвен спортист, но и „мамин син“: Роналдо ја прекинал врската со Ирина Шајк поради неговата мајка

Слободен Печат

Чоколади, колачи и вафли кои се добри за вашето здравје: Руски научници развија рецепти за безгрижно уживање во слатките задоволства

Слободен печат

Остави Коментар