Тијана: Јас сум најгорда сестра во Европа во моментов – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Тијана: Јас сум најгорда сестра во Европа во моментов

Таа открила дека веднаш по настапот се чуле со Марија Шерифовиќ и двете констатирале најобјективно дека Тамара вокално била најдобра на цела Евровизија.

Тијана Дапчевиќ со многу емоции го следела вчерашното полуфинале на Евровизија, очекувајќи го пласманот на Тамара во финалето.

„Јас сум најгорда сестра во Европа во моментов. Не сум пристрасна, но таа навистина беше најдобра“, изјавила Тамара.

Таа открила дека веднаш по настапот се чуле со Марија Шерифовиќ и двете констатирале најобјективно дека Тамара вокално била најдобра на цела Евровизија.

Тијана открива дека фаворити ѝ се и српската претставничка Невена Божовиќ, но и настапите на Шведска и Италија, но дека најгордо на светот ќе навива за својата сестра. Таа смета дека Тамара направила одличен избор што избрала да настапи со балада, наместо со циркус.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close