6 C
Скопје

Тијана Дапчевиќ го напушта Белград: Конечно ќе ѝ се оствари желбата да има куќа и двор

Тијана Дапчевиќ одлучи да направи крупна промена во животот. Таа со сопругот Милан и синот Вук планира да го напушти Белград и да се пресели во Сомбор, пишуваат српските медиуми.

Пејачката последниве години постојано е на релација Скопје-Белград и обратно бидејќи често доаѓа во Скопје за да ги посети нејзините родители и сестра ѝ Тамара Тодевска. Исто така Тијана често е во Македонија и поради нејзиниот ангажман во серијата „Преспав“.

Тијана сака помирно место, почна да ѝ пречи оваа гужва во Белград, па таа и Милан одлучија да се преселат во Сомбор каде што купија голем имот. Сопругот на Тијана е од Сомбор, па се поврзани за тој град. Таму е помирен животот, а имаат план да развијат и бизнис, но полека, допрва треба куќата да се гради – тврди извор за „Стар“.

Прочитајте и...  д-р Татјана Гуржанова: Дали сме кандидати за инсеминација?

Милан со години наназад се занимава со земјоделие, па планира и да продолжи во таа насока, а во Сомбор ќе ги има сите услови да го прошири бизнисот. Тијана пак долго фантазира да има куќа и двор и тоа сега ќе ѝ се оствари – додава изворот.

Тијана со сопругот Милан и синот Вук/Instagram

 

Поврзани вести

Виц на денот: Спор

Слободен печат

ФОТО| Кејт Мос ќе ја краси насловната на јануарскиот „Вог“: Кралицата на стилот никогаш не изгледала подобро!

Слободен печат

Четири хороскопски знаци во кои се кријат вистинските пријатели за цел живот

Слободен печат

ВИДЕО: Спејко сними спот, во главна улога мисицата Анѓела Јакимовска!

Васко Спасовски

ВИДЕО| Ќе ве боли стомакот од смеење: Започнува новата сезона на „Преспав“, се врати Миле!

Васко Спасовски

На бизнисменот Метју Молдинг најважни му се вработените: Им дал подарок вреден 23,5 милиони евра

Слободен печат

Остави Коментар