Тијана Дапчевиќ без влакна на јазикот: Нема потреба да се додаваат нови вируси во општеството, и овој што го имаме е сосема доволен

Пејачката Тијана Дапчевиќ на Инстаграм објави стара фотографија на која се гледа како вади компири, а нејзиниот статус привлече големо внимание.

„Компири… и што сега? Не ме мрзеше, „скролав“ до 21 август 2012 година само за да ја најдам фотографијава.

Не се занимаваме со музика само затоа што нè мрзи да копаме компири или да не ги извалкаме рацете и фустаните, туку затоа што го сакаме тоа.

Јас музиката не ја сакам, јас ја дишам. Не можам без неа, во сè и во секого прво слушам звук. Ниту на еден концерт не сум отишла со ставот „Ај да го завршам ова, па да си одам“. Не доаѓам ништо да завршам, туку да започнам журка. Да ја видам секоја ваша реакција, да пееме заедно. Работа ми е да ви биде убаво тие два часа. Кога ви е убаво, добивам енергија со која би можела да ја помрднам планетата, ете така се чувствувам.

Прочитајте и...  Белоруската полиција со водени топови растерува илјадници демонстранти во Минск (видео)

Ги сакам и сите оние делови од мојата работа кои вие не ги гледате, а тука сега нема доволно место за сè да ви раскажам, ама тоа сега не е ни важно.

Важно е сите да одберат да го прават во животот тоа што го прават најдобро.

Важно е да го почитувате и автомеханичарот, забарот, водоинсталатерот, земјоделецот, касиерката…, затоа што секоја работа е важна за општеството. И уметноста е важна, верувајте дека светот би изгледал многу поинаку да нема музика, филмови, книги, слики, фотографии…

Никој не ве спречува да се занимавате со музика, никој не ве спречува да бидете на телевизија, имате полно право да правите што сакате, само штета е тоа право да го искористите да закопувате туѓи животи и да сеете завист над оној што поради моментната ситуација нема работа.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 23 септември: Почнувате да го гледате животот од нова перспектива

Сите сме на иста планета, сите сме во иста ситуација, навистина нема потреба да се додаваат нови вируси во општеството, мислам дека овој што го имаме е сосема доволен“, напиша Тијана.

Instagram

Прочитај повеќе

Ќе биде исполнета последната желба на Исидора Бјелица! (ФОТО)

Васко Спасоски

Џон Јовановиќ: Почнува нова ера во односите меѓу Србија и САД

Слободен печат

Нов урнебесен тренд на интернет: Луѓето ги глумат своите партнери (ВИДЕО)

Слободен Печат

Фаучи: Светот ќе се врати во нормала до крајот на 2021 година

Слободен печат

Хајди Клум се сликаше скроз гола, но погледнете кој лежи покрај неа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мицкоски: Бараме независен јавен обвинител и одговорност за незаконски прислушуваните разговори

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Посветете се на менталното здравје: Физички симптоми кои ги предизвикува осаменоста

Слободен Печат

Бектеши ги охрабрува приватните компании: Следете ја етничката застапеност како во јавниот сектор

Слободен печат

Белоруската полиција со водени топови растерува илјадници демонстранти во Минск (видео)

Слободен печат

Старт на судски процес на обвинителка контра опозиција: Рускоска претрпела душевна болка од изборните спотови на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Доста е, ми треба мир: Пејачката Анабела се повлекува од музиката и јавниот живот!

Васко Спасоски

Легендарната Софија Лорен по 11 години се враќа на филмското платно!

Слободен Печат