Тежок удар за Барса, четири месеци без Луис Суарез!

Уругваецот се повреди на натпреварот од шпанскиот Суперкуп против Атлетико, болките на коленото беа преголеми, па операција беше неопходна.

Барселона денеска ја информираше светската фудбалска јавност дека еден врз еден од нејзините најдобри играчи успешно е извршена операција.

Луис Суарез имаше успешна операција на менискусото на десното колено и тој според првите најави ќе паузира вкупно четири месеци.

Уругвајскиот интернационалец се повреди на натпреварот од шпанскиот Суперкуп против екипата на Атлетико Мадрид, болките на коленото беа преголеми, па операција беше неопходна.

Тоа ќе значи најверојатно дека 32-годишниот уругвајски напаѓач ќе го пропушти вториот дел од натпреварувачката сезона.

Еден дол период играчот се мачеше со болка во коленото, во досегашниот дел од сезоната одигра 23 натпревари, постигна 14 голови и реализираше девет асистенции.

Светските медиуми најавуваат дека Барса ќе реагира и ќе ангажира централен напаѓач во текот на зимскиот преоден рок.

Прочитајте и...  Кога има волја, има и начин: Тренирање кошарка во својата соба! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Бартомеу: Барса нема да банкротира во јуни!

Слободен печат

Кога има волја, има и начин: Тренирање кошарка во својата соба! (ВИДЕО)

Слободен печат

Голем гест: Компани ќе им исплати на соиграчите во Андерлехт!?

Слободен печат

Македонскот шампион немаше среќа на подготовките: Дарио Ивановски од Кенија во изолација

Благоја Георгиевски

„Дрим-тимот“ на Анчелоти, без Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат

За време на полициски час, ограбен екс играч на Партизан! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Светска шампионка во пливање нема симптоми, но има позитивен тест на коронавирус!

Слободен печат

Уште еден месец без фудбал во Германија

Слободен печат

Штербик ја заврши кариерата поради коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус со три опции за Кристијано Роналдо

Слободен печат

Кои се највредните фудбалери тинејџери

Слободен печат

Сексапилна кошаркарка му пркоси на коронавирусот: Валентина бара совет за лето (ФОТО)

Слободен печат