5 C
Скопје

Тетовка удрена од автомобил, пренесена во болница

Жена на 31 година како пешак е повредена утрово околу 5 часот и 20 минути во Тетово откако во неа удрил автомобил. Таа е однесена во тетовската клиничка болница каде е задржана за опсервација поради здобиените повреди.

– На улица „Видоја Смилевски-Бато” во Тетово, патничко моторно возило „ауди А8″ со тетовски регистарски ознаки, управувано од 33-годишниот Д.М. од тетовско Фалише, удрило во 31-годишната тетовка И.Т, која потоа со медицинско возило била пренесена во тетовската клиничка болница за укажување на лекарска помош, информират портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.

Прочитајте и...  Тешка сообраќајка на Ибарската магистрала: Пожарникари спасуваа членови на позната ТВ-серија

Поврзани вести

Возило удри во ѕид пред бензинска пумпа до магистралата А3 кај Делчево

Слободен печат

Обвинителството ќе поднесе жалба за мерката куќен притвор на Драги Рашковски

Слободен печат

Судот му одреди куќен притвор на Драги Рашковски

Слободен печат

Лесковчанка му се заканувала на поранешниот дека ќе го убие

Приведени се млади момчиња кои го вееја албанско знаме во Митровица

Актерот Бранислав Видаковиќ парично е казнет за нелегално поседување дрога

Остави Коментар