Тетовка повредена на улица

Педесет и четиригодишниот Х.Х. од тетовското село Порој вчера околу 17 часот на улицата „Страшо Пинџур“ додека управувал „голф“ со скопски таблички удрил во пешакот Ј.Т. (23) од тетовското село Непроштено.

Во незгодата, Ј.Т. здобила тешки повреди и била пренесена во клинички центар во Тетово каде била задржана на лекување.

Прочитајте и...  Дуковски побара ослободителна пресуда за Бојан Јовановски

Прочитај повеќе

Во скопска болница донесено лице во неконтактибилна состојба со пет убодни рани во стомакот

Слободен печат

Пукање пред пекара од паркирано возило во Прилеп

Слободен печат

Две лица повредени во сообраќајка на патот за гробиштата Раштани кај Велес

Слободен печат

Дуковски побара ослободителна пресуда за Бојан Јовановски

Изгоре куќа на четиричлено семејство од кривопаланечкото село Луке 

Драма на автопатот Демир Капија – Неготино

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кај Демир Капија откриени 113 мигранти

Скопјанец со „ауди“ бркал две лица и се заканувал дека ќе ги убие

Слободен печат

Скопјанка го пријавила таткото во полиција за семејно насилство

Слободен печат

Пронајден малолетник кој се водеше за исчезнат во Скопје

Слободен печат

За два месеци во гостиварско 160 лица го прекршиле полицискиот час

Слободен печат

Во стан во Центар пронајден починат маж

Слободен печат