Тетовка нападната од својата снаа

Двајца жители на Тетово на 32 и 68 годишна возраст се приведени во тетовската полиција во текот на вчерашнито ден поради пријави за нив како извршители на семејно насилство во два одвоено случаи, информира СВР Тетово,

Во првиот случај, вчера  во 16 часот и 30 минути, 54-годишна жена во СВР Тетово пријавила дека околу 15 часот во нивниот семеен дом во градот физички била нападната од нејзината 28-годишна снаа. Потоа 28 годишната жена била нападната од 32 годишниот сопруг.

– Пријавениот сопруг на 28-годишната тетовка лишен е од слобода и задржан е за целосно расчистување и документирање на случајот, потенцираат од СВР Тетово.

Во полицијата во Тетово за дваесетина минути стигнала уште една пријава.

Прочитајте и...  Кривична пријава за вработен во тетовската пошта

-Шеесет и тригодишна жителка на тетовско село вчера во 16 часот и 50 минути пријавила дека еден час пред тоа во нивната куќа  физички била нападната од нејзиниот  68-годишен сопруг. Тој бил лишен од слобода и задржан во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот, информираат од СВР Тетово.

Прочитај повеќе

Работник од Скопје се здобил со тешки телесни повреди

Слободен печат

Момче на возраст од околу 25 години пронајдено обесено на кејот на Вардар

Слободен печат

Измамена Скопјанка: Непознати лица и одземале 52.000 денари

Слободен печат

Mаж исчезнал во водите на Вардар додека извлекувал возило на ЕВН

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Син го пронашол својот татко мртов во гаража

Слободен печат

Дебрани и жители од Пешкопеја физички се пресметувале во центарот на Дебар

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Камерите го фатиле како краде вреќи цемент од градската депонија во Дебар

Слободен печат

На Табановце приведен грчки државјанин поради фалсикифувана сообраќајна дозвола

Слободен печат

Двајца повредени во сообраќајка на магистралниот пат Велес – Штип

Слободен печат

Малолетник нападнат од две лица во Скопје

Слободен печат

Тројца скопјани под кривичен прогон, застрелале дива свиња во време на ловостој

Слободен печат

Србин заработи кривична, без ПЦР тест влегол во Македонија

Слободен печат