Тетовец со нож се заканувал во продажен објект каде работи неговата поранешна сопруга

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.С.(28) од тетовско село, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“ и „загрозување на сигурноста“. На 13.07.2020 во  продажен објект во тетовско село, дошол Д.С., почнал да ја навредува неговата поранешна сопруга, која работела во објектот и растурил прехранбени продукти во продавницата.

Тогаш дошол сопственикот на продавницата, заедно со И.А.(59) и започнале вербална расправија со Д.С. Пријавениот извадил нож и се упатил кон И.А. со намера да го повреди, но не успеал во намерата, по што го напуштил местото на настанот. Покрај ова, на 17.07.2020 година, Д.С. телефонски му се заканувал на сопственикот на продавницата.

Прочитајте и...  Дваесетгодишно момче почина во несреќа на Галичица

Прочитај повеќе

Три лица се осомничени за неовластено производство и продажба на марихуана

Слободен печат

Дваесетгодишно момче почина во несреќа на Галичица

Слободен печат

МПС: Да се заостри казнената политика за напад врз полицајци!

Лука Андреев

Во паркирано товарно возило откриени 8 мигранти

Слободен печат

ОЈО поднесе обвинение против чичкото кој ги малтретираше своите внуци

Слободен печат

Пронајдена мини лабораторија и стебла канабис во Визбегово, приведени три лица (ВИДЕО)

Маријана Митровска

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дрвокрадци нападнале полицајци, приведени четири лица

Маријана Митровска

Кавадарчанец пренесен во болница откако се повредил при работа

Слободен печат

Кривични против три лица за производство и шверц на дрога

Слободен печат

Кичевец во склоп на црква пронашол рачна бомба

Слободен печат

Среде бел ден тетовци фатени со хероин

Слободен печат

Тетовка удрена од автомобил, пренесена во болница

Слободен печат