3.9 C
Скопје

Тетовец крадел низ локални продавници, расчистени петнаесетина кражби

Дваесет и осум годишен тетовец е приведен како осомничен за сторени петнаесетина тешки кражби во неколку тетовски села, информира СВР Тетово. На тој начин се расветлени кражбите во повеќе колонијални продавници кои во текот на овој месец биле пријавувани во полицијата.

-Осомничен дека е извршител на кражбите е 28-годишниот тетовец Ш.И., кој вчера 28 октомври околу 11 часот и 50 минути, бил лишен од слобода на улица „Браќа Миладинови” во Тетово и потоа задржан во Полициската станица Тетово. Против него ќе биде изготвен соодветен поднесок, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Петнаесетината тешки кражби во колонијалните продавници се пријавени од местата Челопек, Радиовце, Милетино, Слатино и други села.

Прочитајте и...  ФОТО: Превртено возило пред „Сити мол“, има повредени

Поврзани вести

Кумановец се најде зад решетки – нападнал полицаец

Слободен печат

Дебранец е нова жртва на измамници: Му го земал возилото без да го плати

Слободен печат

ФОТО: Превртено возило пред „Сити мол“, има повредени

Слободен печат

Возило излета од пат, има починати и повредени лица

Слободен печат

Девојка од Косово уапсена во Тетово

Слободен печат

Малолетници од Тетово „дилале“ кокаин

Слободен печат

Остави Коментар