-1 C
Скопје

Тетовци фатени со кокаин

На 26.11.2020 околу 20.45 часот, во непосредна близина на наплатната станица Желино, полициски службеници на СВР Tетово ги лишиле од слобода  М.Ј.(43) и Ф.И.(33), двајцата од село Слатино, тетовско, и при нивен и преглед на возилото „фолксфаген голф“ со тетовски регистарски ознаки, во кое се превезувале, пронајден е кокаин.

Двајцата се задржани во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот, по што ќе им биде изготвен соодветен поднесок.

Прочитајте и...  Изречени 381 казна за неносење маска

Поврзани вести

Скопјанец нападнал обезбедување на казино, па завршил во полициска станица

Слободен печат

Приведен 40-годишен Кичевец поради хероин

Слободен печат

Скопјанец обвинет за предизвикување општа опасност со пукање од автоматски пиштол

Слободен печат

Приведени двајца скопјани, пронајдени марихуана, пиштол, куршуми

Слободен печат

Приведен крадец од Скопје, украдените предмети вратени на сопственикот

Слободен печат

Како последица од снегот: Две излетувања од коловоз и осум повредени

Слободен печат

Остави Коментар