Тетовци како да возат болиди: 7 возеле 70 км/ч побрзо од дозволеното

Полиција / Фото: МВР

Денеска само во периодот од 07 до 13 часот полициски службеници од СВР Тетово спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Тетово, при што санкционирани се 69 возачи.

Од нив 36 на територија на Тетово, а 33 на територија на Гостивар.

52 возачи возеле со над 50 километри на час над дозволеното, а седуммина со дури 70 километри на час над дозволеното, соопштија од МВР.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Видео на денот