Тестовите негативни, Несторовски и Удинезе им се враќаат на тренинзите

Со ова уште еднаш се покажува волјата кај клубовите во Италија да заврши натпреварувачката сезона на теренот.

Денеска Удинезе преку својот официјален клупски сајт ја информираше јавноста дека во согласност со правилата на протоколот одобрен вчера од надлежните органи, групните тренинзи ќе започнат повторно од ова попладне.

Воедно сите молекуларни тестови кои ги имаа играчите, помеѓу кои и македонскиот репрезентативец Илија Несторовски, и стручниот штаб, имаат негативни резултати.

Со ова уште еднаш се покажува волјата кај клубовите во Италија да заврши натпреварувачката сезона на теренот.

Се предвидува 13 јуни како можен датум кофа би можеле да продолжат возбудувањата во Серија А.

Прочитајте и...  Тајсон ни во Топ 10: Кој е најдобриот боксер на сите времиња? (ФОТО)

Удинезе до прекинот на сезоната поради пандемијата на коронавирус, се наоѓаше на 14 место со 28 бодови, само три повеќе од Лече кој е во опасната зона за испаѓање.

Прочитај повеќе

„Тур д`Фред“: 600 километри со велосипед до новиот клуб!

Слободен печат

Конечно Серија А: Елмас, Пандев и Несторовски со нови натпревари од 23 јуни!

Слободен печат

Тајсон ни во Топ 10: Кој е најдобриот боксер на сите времиња? (ФОТО)

Слободен печат

Нова регионална кошаркарска лига – Србија, Грција, Македонија..!?

Слободен печат

Фудбал во Сирија: Празни стадиони, преполни згради! (ВИДЕО)

Слободен печат

Реал Мадрид нема да игра на „Сантјаго Бернабеу“ (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кирјос повторно го провоцираше Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

СФМ: Шкупи како пример дека и клубовите можат сами да организираат тестирање

Слободен печат

Велкоски и Сараево прогласени за шампиони во БиХ

Слободен печат

Истече клаузулата на Меси да замине бесплатно ова лето

Слободен печат

Уште еден позитивен на корона во Ренова

Слободен печат

Шкупи не и верува на Аџибадем Систина, фудбалерите ќе се тестираат во државна институција

Слободен печат