Тестовите на градоначланикот на Бутел се негативни на ковид-19

Тој ги повикува граѓаните да ги почитуваат мерките и препораките во борбата против коронавирусот.

Градоначалникот на Бутел, Велимир Смилевски, информира дека дека добил негативни резултати на тестовите за Ковид-19.

-Двата теста кои ми беа направени преку брис и преку крв се негативни и не чувствувам никакви симптоми. Додека не ги добијам официјалните препораки од епидемиолозите од институтот за јавно здравје, останувам во самоизолација и ќе го почитувам препорачаниот рок за самоизалоција“, напиша Смилевски на фејсбук.

Тој ги повикува граѓаните да ги почитуваат мерките и препораките во борбата против коронавирусот.

Градоначалникот на општина Бутел Велимир Смилевски е во самоизолација, поради средбата со директорката на УЈП Сања Лукаревска која е позитивна на ковид-19.

Прочитајте и...  Се намали вредноста на благородните метали поради руската вакцина за ковид-19

Прочитај повеќе

КЛАСТЕР „Тајна мала свадба Кичево“: Корона фатил младоженецот, невестата е суспектна ама во анкетите не кажале „да не пукне брука“!?

Мирослава Бурнс

Средба Заев – Гаши во хотел Белви

Слободен печат

Инцидент во миланската катедрала Дуомо: Уапсено едно лице

Слободен печат

Се намали вредноста на благородните метали поради руската вакцина за ковид-19

Слободен печат

Во Дебар двајца новозаразени од Ковид-19 и осум оздравени лица

Слободен печат

Нови 130 случаи на коронавирус во Хрватска

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дел од Карпош без вода

Слободен печат

Милановиќ во приватна посета на Албанија по покана на Рама

Слободен печат

Солидарност со повредените: Стотици жени во бело формираа „жив синџир“ на плоштадот во Минск (ФОТО)

Слободен печат

Кичево: Четворица новозаразени и шестмина оздравени од Ковид-19

Слободен печат

Граѓаните бараат спас од Вардариште

Во Кина откриле коронавирус на пакети со замрзнати морски ракчиња од Еквадор

Слободен печат