8 C
Скопје

Тешко повредено лице откако возило излетало од патот Чашка-Велес

На патот Чашка – Велес, после железничкиот премин во населба Превалец, вчера во 15.45 часот било пријавено дека патничко возило „рено клио”, со велешки регистарски ознаки, управувано од Н.Л.(74) од Велес, излетало надвор од коловозот.

Во незгодата, информираа денеска од МВР, возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Велес, каде што бил пренесен за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес.

Прочитајте и...  На Бит Пазар пронајден мртов 27-годишник

Поврзани вести

Осуденик почина во затвор

Слободен печат

Нападната екипа на Брза Пoмош: Го спасиле од сигурна смрт, а тој возвратил со агресија

Слободен печат

Семејна драма во Градско: Татко насила го грабнал малолетниот син од домот мајката

Слободен печат

Тетовец со туѓ идентитет за пари лажел дека синот, сопругата и ќерката починале во сообраќајка

Слободен печат

Притворен е гостиварец кој извршил разбојничка кражба

Сандаци со муниција од Втората светска војна пронајдени кај Машка плажа во Струга

Остави Коментар