Тешко повредено 8-годишно дете кај Шарена Џамија во Тетово

 Во две сообраќајни несреќи кои се случиле на сообраќајниците во тетовско-гостиварскиот крај, вчера потешко се повредени две лица.

Во Тетово, на улицата „Илинденска” во близина на „Шарена џамија” било повредено осумгодишно дете. Според информациите на СВР Тетово, додека поминувало улица, во него удрил автомобил „фолксваген-поло” што го управувал Х. И. од тетовското село Непроштено. Детето набрзо по несреќата било пренесено во Тетовската клиничка болница, каде заради здобиените повреди е здржано на лекување. 

Во сообраќајната несреќа која се случила на регионалниот патен правец Гостивар-Градец, кај селото Зубовце, околу 11 часот била повредена Д. Ј. (18) од Галате. На неа, додека управувала велосипед, налетало возило „фиат-пунто” што го управувал Ф. А. (52) од село Врбјане. Повредената била пренесена во гостиварската Општа болница, каде биле констатирани потешки повреди и е здржана на лекување. На местото бил извршен увид од екипа на ОВР Гостивар.

Прочитајте и...  Советот на амбасадори го поздравува повлекувањето на Предлог законот за надворешни работи од собраниската процедура

Поврзани вести

Заев: Се подготвуваат пакети за поддршка на музичарите

Слободен печат

Филипче: Секаде во светот бројот на новозаразни и хоспитализирани се зголемува

Слободен печат

Лебеди го разубавија Дебарско Езеро

Слободен печат

Филипче: За продолжениот викенд без групирање, забавите, собиранките оставете ги за некое друго време

Маријана Митровска

ВИДЕО: Да не подгреваме непријатности во јавноста, вели Заев

Слободен печат

Истражување: Вакцината на „АстраЗенека“ и Оксфорд успешно ги следи генетските упатства

Слободен печат

Остави Коментар