18.8 C
Скопје

Тешко повреден велосипедист во Прилеп

Вчера во 18.30 часот во полициската станица во Прилеп е пријавено дека  на улицата „Трајко Николовски” се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко возило „фолксваген голф” управувано од Т.Д.(34) и велосипедистот Ц.Р. (34) и двајцата од Прилеп. По незгодара Т.Д. со возилото го напуштил местото.

Во сообраќајката Ц.Р. здобил тешки повреди кои му биле констатирани во Градската болница во Прилеп. По преземени мерки, Т.Д. и возилото биле пронајдени и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани вести

180 санкционирани возачи во Скопје

Слободен печат

Прилепчанецот Ајровски доби притвор откако во камионот што го управувал беа откриени 324 килограми кокаин

МИА Агенција

Изгоре камион кај Струмица

Слободен печат

Битолчанец осомничен за недозволена трговија со дрога

100 санкции за непрописно вградени „фолии” и светлосни и звучни уреди во возила

Слободен печат

Во Тетово апел до граѓаните да се воздржат од пукање на свадби

Слободен печат

Остави Коментар