Тешко повреден велосипедист од Битола

Вчера околу 20 часот во поиција е пријавено дека во Битола, на крстосница од улиците „Баталјон Стив Наумов“ и „Сремска Митровица“ возило „пежо 106“ управувано од Д.Ј. (58) од Битола, удрило во шестгодишен велосипедист од Битола.

Во незгодата, велосипедистот се здобил со тешки повреди и бил пренесен во клиничката болница во Битола каде му била укажана лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Битола.

Прочитајте и...  Се санираат состојбите во рудниците во РЕК Битола

Прочитај повеќе

Работник од Скопје се здобил со тешки телесни повреди

Слободен печат

Момче на возраст од околу 25 години пронајдено обесено на кејот на Вардар

Слободен печат

Измамена Скопјанка: Непознати лица и одземале 52.000 денари

Слободен печат

Mаж исчезнал во водите на Вардар додека извлекувал возило на ЕВН

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Син го пронашол својот татко мртов во гаража

Слободен печат

Дебрани и жители од Пешкопеја физички се пресметувале во центарот на Дебар

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Камерите го фатиле како краде вреќи цемент од градската депонија во Дебар

Слободен печат

На Табановце приведен грчки државјанин поради фалсикифувана сообраќајна дозвола

Слободен печат

Двајца повредени во сообраќајка на магистралниот пат Велес – Штип

Слободен печат

Малолетник нападнат од две лица во Скопје

Слободен печат

Тројца скопјани под кривичен прогон, застрелале дива свиња во време на ловостој

Слободен печат

Србин заработи кривична, без ПЦР тест влегол во Македонија

Слободен печат