11 C
Скопје

Тешко повреден тракторист од Демир Хисар

Во Пполициската станица во Демир Хисар вчера е пријавено дека во Итната медицинска помош во локалната болница е донесен Т.А.(33) од село Долно Јаболчиште, кој се здобил со повреди при пад од трактор. Тој бил пренесен во клиничката болница во Битола, каде му биле констатирани тешки повреди. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

Прочитајте и...  Тетовец со туѓ идентитет за пари лажел дека синот, сопругата и ќерката починале во сообраќајка

Поврзани вести

Три лица осомничени за разбојништвото во Теарце на 22 ноември

Слободен печат

Кривична пријава за седум лица за трговија со дрога

Слободен печат

Притвор за осомничено лице за недозволена трговија со марихуана

Слободен печат

Гостиварец на бензиска пумпа плаќал со фалсификувани пари

Слободен печат

Тешко ранет битолчанец, го застрелал пријателот со кој ловел

Слободен печат

Осуденик почина во затвор

Слободен печат

Остави Коментар