Тешко повреден пешак во сообраќајка во скопска Кисела Вода

Полиција СТОП сообраќај сообраќајка
Полициска лента/ Фото: МИА

Во четвртокот во 17.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Борис Трајковски” возило „цитроен” со скопски таблички, управувано од С.Ѓ.(50) од Скопје, удрило во пешакот Ѓ.Ѓ.(68) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски”. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје на местото на несреќата.

Видео на денот