9 C
Скопје

Тешко повреден пешак во Скопје

На учицата „Скупи“ во Скопје возило „фолксваген“ управувано од Р.Б. (35) од Скопје удрило во пешакот Ф.Ј.(57) од скопското село Шишево. Во незгодата, пешакот здобил тешки повреди кои од лекар му биле констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Прочитајте и...  Општина Карпош се фокусира кон подобро образование

Поврзани вести

Уапсен дебранец поради физички напад на својот татко

Слободен печат

ФОТО: Страотна сообраќајка во скопско Орман, под надвозникот се преврте автомобил

Слободен печат

ВИДЕО | Акција на полицијата во Центар: Санкционирани 88 возачи – 14 без возачка, 10 за возење под дејство на алкохол

Слободен печат

ВИДЕО: Во Скопје 228 санкционирани возачи, 21 за брзо возење

Слободен печат

Приведен 46-годишен маж од Прилеп поради обљуба на малолетничка

Слободен печат

Пронајден мртов маж во Пчиња

Слободен печат

Остави Коментар