9.2 C
Скопје

Тешко повреден пешак во Скопје откако во него удрил автомобил

На крстосницата од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош” и улицата „Ферид Бајрам” во Скопје вчера патничко возило „Форд Фиеста”, со скопски регистарски ознаки, удрило во пешакот Р.Ц. (61) од Скопје и го напуштило местото на незгодата.

Како што соопшти МВР, во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза”.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје. Се работи на расчистување на случајот.

Прочитајте и...  ЕУ: Ќе ги принудиме фармацевтските компании да го почитуваат договорот за испорака

Поврзани вести

Италија ќе преземе правни мерки против Фајзер и АстраЗенека поради доцнење во испораката на вакцини

Слободен печат

Белгија ќе добие 650.000 дози вакцини од АстраЗенека, наместо договорените 1,5 милиони

Слободен печат

Британскиот вид на коронавирусот откриен и во Словенија, заразен маж од Косово

Слободен печат

Франција веројатно ќе мора да влезе во трет карантин

Слободен печат

Египет денеска почна со вакцинација против коронавирус со кинеската вакцина на Синофарм

Слободен печат

Муцунски: Ме загрижува тоа што со Бугарија се разговара само за идентитетски прашања

Слободен печат

Остави Коментар