Тешко повреден пешак во Скопје

Фото: МИА
Во СВР Скопје е пријавено дека на улицата „Беласица” во Скопје, после крстосницата со булеварот „Гоце Делчев”, патничко возило „опел астра”, со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.М.(38) од Скопје, удрило во пешакот И.А.(40) од село Бајрамици, Центар Жупа.

Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза”.

Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од СВР Скопје.  

Видео на денот