6 C
Скопје

Тешко повреден пешак во Скопје

Вчера во 19.10 часот во Скопје на ул.„Радишанска“, патничко моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки управувано од З.Д. (51) удрило во пешак Б.С.(53), и двајцата од Скопје.

Со возило на итна медицинска помош Б.С. е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде му се констатирани тешки телсени повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Прочитајте и...  Скопје до Софија – да се внимава на наративот и да се избегнуваат провокации

Поврзани вести

Неготинец пријавил дека физички го нападнале поради долг

Слободен печат

Ослободителни околности за еден од притворените лица за нападот врз Реџепи

Слободен печат

Претреси кај две лица во Кавадарци, пронајдена дрога

Слободен печат

Гостиварецот кој лани ја нападна сопругата со секира останува во притвор

Слободен печат

Жител на Брвеница осомничен за поседување дрога и муниција

Слободен печат

Запленета марихуана во струшкото село Радожда

Слободен печат

Остави Коментар