Тешко повреден пешак во Охрид

Во полиција вчера околу 9.20 часот е пријавено дека на булеварот „Македонски просветители“ во Охрид, возило „фиат“ управувано од Е.А.(23) од скопското село Батинци удрило во пешакот В.Џ.(71) од Скопје.

Во незгодата пешакот здобил тешки повреди, констатирани во специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ Охрид, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.

Прочитајте и...  Во Мала Речица уапсен газда на локал

Поврзани вести

Тешко повреден малолетник од Скопје откако автомобил удрил во него

Илинка Иљоска

ФОТО: Запленет кокаин во Кичево

Слободен печат

Уапсен велешанец кој на 3. мај опожари автомобил

Слободен печат

Во Аеродром претепано 16-годишно момче и уште неколку тепачки низ Скопје

Слободен печат

Во Мала Речица уапсен газда на локал

Слободен печат

Претрес во велешко, приведено лице поради палење автомобил

Слободен печат

Остави Коментар