5 C
Скопје

Тешко повреден пензионер од Кавадарци

Вчера околу 11.15 часот во Кавадарци на крстосницата од улиците „7 Септември“, „Илинденска“, „Мито Хаџивасилев“ и „Тиквешко Востание“, товарно возило „пежо партнер“, со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Д.З.(26) од с.Ваташа, кавадаречко, удрило во пешакот И.Т.(72) од Кавадарци.

По незгодата, И.Т. била префрлена во ургентен центар Кавадарци, каде ù биле констатирани тешки телесни повреди. Извршен е увид на местото на незгодата.

Прочитајте и...  Изрешетан автомобил во Топанско Поле-застрелани две лица

Поврзани вести

Која е нишката што ја поврзува Македонија со кланот „Америка“

Слободен печат

Гатачки мамат жени во Штип и Кочани, за растурање магии земаат злато

Слободен печат

Две тепачки во Велес

Слободен печат

Изрешетан автомобил во Топанско Поле-застрелани две лица

Горан Наумовски

Неготинец пријавил дека физички го нападнале поради долг

Слободен печат

Ослободителни околности за еден од притворените лица за нападот врз Реџепи

Слободен печат

Остави Коментар