Тешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Велес

Синоќа во 21.30 часот било пријавено дека на ул.„Благој Ѓорев” во Велес се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „БМВ” со велешки регистарски ознаки, управувано од 42 годишниот Љ.С. од Велес и мотоцикл „гилера” управуван од 32 годишниот Д.З.

Како што информира Верољуб Додевски, портпаролот на СВР  Велес, во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Велес.

За МИА д-р Весна Неделковска Николова информира дека повредениот е надвор од животна опасност, но се здобил со тешки повреди на глава, скршеници на коски на лице и череп и поради сериозноста на повредите синоќа веднаш по прегледите во велешката болница бил препратен на понатамошно лекување во Хирушките клиники во Скопје.

Прочитајте и...  Скопјанец фатен со 10 зипер кесички марихуана

Потпаролот на СВР Велес, Додевски посочи дека бил извршен увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес.

Поврзани вести

Приведено лице барано со потерница

Слободен печат

Скопјанец фатен со 10 зипер кесички марихуана

Слободен печат

Во Гази Баба казнети 192 несовесни возачи

Слободен печат

Кавадарчанец почина откако му се превртел тракторот

Слободен печат

Скопјанец пронајден мртов во неговиот дом во Гази Баба

Слободен печат

Тетовец ја нападнал сопругата

Слободен печат

Остави Коментар