Тешка сообраќајна несреќа на патот Ресен-Битола, петмина повредени во судир на „Ситроен“ и трактор

Полиција СТОП сообраќај сообраќајка
Полициска лента / Фото: МИА

Тешка сообраќајка се случила вчера на патот Битола-Ресен кај месноста „Сопотски Ливади“, а во несреќата се повредени петмина луѓе, соопшти МВР.

Во сообраќајната несреќа учествувал автомобил „Ситроен”, управуван од И.Ј.(57) од Битола и трактор „ИМТ 539″, без регистарски ознаки, со приколка, управуван од Г.П.(45) од ресенското село Подмочани.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетен сопатник од патничкото возило, а со телесни повреди се здобиле возачот И.Ј. и уште тројца сопатници од возилото, Л.Ј.(51), Б.Ј.(19) и З.Ј.(59), сите од Битола, констатирани во Клиничката болница Битола“, се вели во полициското соопштение.

Извршен бил увид на местото на несреќата од увидна екипа од Полициската станица Ресен.

Видео на денот