ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО СРБИЈА: Автомобил излетал од патот, загинало бебе на унгарски државјани – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеРегион

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО СРБИЈА: Автомобил излетал од патот, загинало бебе на унгарски државјани

До несреќата дошло кога пасат со унгарски регистарски таблички поради пребрзо возење излетал од патот.

На автопатот Белград-Ниш кај местото Багрдан во близина на Јагодина, утрово околу 4.30 часот се случила тешка сообраќајна несреќа, во која мало бебе го загбило животот, информира еспресо.рс.

До несреќата дошло кога пасат со унгарски регистарски таблички поради пребрзо возење излетал од патот.

Тројцата патници кои се наоѓале во автомобилот биле префрлени во болница во Јагодина, меѓутоа бебето на унгарска државјанка за жал починало, односно докторите не успеале да го спасат.

Двајцата повозрасни патници биле врзани со безбедносни појаси, додека бебето не.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close