Тешка сообраќајка во Скопје, загина велосипедист

Сообраќајката се случила вечерва околу 19.00 часот во скопската населба Влае.

Вечерва во тешка сообраќајка во Скопје загинал велосипедист, пренесуваат повеќе медиуми во земјава.

Сообраќајката се случила вечерва околу 19.00 часот во скопската населба Влае.

Полициска екипа изврши увид на местото на настанот и засега нема информации за идентитетот на загинатото лице.

Прочитајте и...  Дел од Општина Центар денеска без вода

Прочитај повеќе

Парични казни за 20 обвинети од Прилеп

Воз се излизга од пругата кај Миравци

Горан Наумовски

Двајца повредени во сообраќајка кај Ќафасан

Горан Наумовски

Во Швајцарија ќе бидат погребани таткото и синот од струмичко кои беа убиени на тамошна фарма

МИА Агенција

Два случаи на семејно насилство во Штип

Кривична за двајца кичевци

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Десет струмичани казнети од судот по 3.000 евра за непочитување на забраната за движење

Парична казна за кумановец заради непочитување на самоизолација

Слободен печат

Парични казни за 9 лица од Гостивар – се возеле за време на полициски час

Слободен печат

Стружанец крадец во време на полициски час

Двајца мажи се шетале низ Куманово додека важел полицискиот час

По 3,5 години затвор за Аљими и Гури