33.8 C
Скопје

Тешка сообраќајка на патот Струмица-Радовиш, во прекин сообраќајот за товарни возила

 Заради сообраќајна незгода која се случи вечерва по 17:00 часот на патот Струмица – Радовиш, кај селото Владевци, повеќе од еден час беше во прекин сообраќајот за товарни возила.

Според портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, во сообраќајката учествувале две патнички возила. Повредени и загинати нема, а причинета е само материјална штета.

На местото на незгодата увид извршила полицијата и по завршувањето сообраќајот повторно е нормализиран

Поврзани вести

Филипче: Учениците можат да се вратат во училиштата, протоколите за новата учебна година се речиси готови

Слободен печат

Рама: ЕУ потфрли уште еднаш да донесе вистинска одлука

Арафат Шабани: МОН засега нема механизам да ги принуди наставниците да се вакцинираат

Слободен печат

Шахпаска му помогна на полицаец кој падна на плочникот при откривање на спомен обележје во Берово: Дечкото колабираше, но брзо реагиравме

Слободен печат

Бајден го олеснува добивањето на привремени работни визи: Што значи ова за Македонците?

Слободен Печат

Денеска се регистрирани 5 нови случаи на ковид 19, пријавено е едно починато лице

Слободен печат

Остави Коментар