ТЕШКА СООБРАЌАЈКА кај Врање, едно лице загинало, тројца потешко повредени

Во сообраќајна несреќа на автопатот кај Врање, Србија, во судир на две патнички возила, едно лице го загубило животот. Три лица се потешко повредени, пренесува РТС.

Несреќата се случила од правец Ниш кон Врање, кај местото Бресница. Повредните лица биле згрижени во Ургентното одделние на Здравствениот центар во Врање.

Едно лице, со тешки телесни повреди опасни по живот, починало во Здравствениот центар 45 миути по приемот, потврдила за српските медиуми докторката Милена Антиќ, специјалист за ургентна медиција.

Три лица се здобиле со потешки повреди на главата и градниот кош, кои не се опасни по живот, јавува РТС.

Увидот е во тек.

Прочитајте и...  Се проверува одговорноста на пилотот во падот на пакистанскиот авион

Прочитај повеќе

Во Италија раст на бројот на починати, но не и на новозаразени

Слободен печат

Општина Кисела Вода ќе набави минибус за превоз на деца

Слободен печат

Николовски: Чулев се справува најдобро можно, СДСМ очекуваше да тепа луѓе

Слободен печат

Нов закон во Кина: Прво „оладување на чувствата“па потоа развод

Слободен печат

Десетгодишно девојче чие дело инспирира: Челси им подари 1.500 пакетчиња на децата без родители (ВИДЕО)

Австријците од средината на јуни нема да носат заштитни маски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вашингтон и северна Вирџинија започнаа со првата фаза од отварањето на бизнисите

МИА Агенција

Д-р Пановски: Со внуците на дистанца, во парк, не да се собираат и заседнуваат

Слободен печат

Почина најстариот човек на светот: Ги преживеа двете светски војни, шпанската треска и подемот и падот на Советскиот Сојуз

Слободен печат

Триесет отсто од средношколките не разговараат за сексуално-репродуктивниот период

Слободен печат

Џонсон и Трамп согласни: Планот на Пекинг ја загрозува автономијата на Хонгконг

Слободен печат

Тајван го поништи законот според кој за прељуба се одеше во затвор

Слободен печат