Тешка собраќајна несреќа во Тетово (ФОТО) - Слободен печат

Тешка собраќајна несреќа во Тетово (ФОТО)

Тешка собраќајна несреќа се случила доцна синоќа во Тетово, блиску до зелениот пазар на градот.

Возило од типот “Пежо”, со тетовски регистарски таблички, од засега непознати причини се превртело, а се претпоставува дека причината за тоа е големата брзина. При тоа е повредено едно лице, кое итно било префрлено во Клиничката болница во Тетово, јавува ТетоваСот.

Командирот на пожарникарната единица во Тетово, Ука Алити, за истиот медиум потврди дека едно лице е повредено. На местото на настанот излегоа полициските и противпожарните единици.

Фото: TetovaSot

Прочитај повеќе

Се претставил дека е кум на син ѝ: Скопјанка измамена за 10.000 денари

Слободен печат

Неготинец приведен за повеќе кривични дела

Слободен печат

Откриени четворица мигранти во воз на Табановце

Слободен печат

Автомобил удри десетгодишно дете на булевар „Мито Хаџи Василев-Јасмин“

Слободен печат

Турски државјани со фалсификувани пасоши се обиделе да го напуштат охридскиот аеродром

Слободен печат

Во подземна гаража запален автомобилот на поранешен министер од ДУИ

Слободен Печат

Остави Коментар

two × two =

Прочитај повеќе

Скопјанец претепал малолетна потстанарка зашто скршила огледало, со парчиња ја сечел на вратот

Слободен Печат

Кичевчанец мачел животни

МИА Агенција

Гостиварец бил измамен за наводно вработување на неговата девојка

МИА Агенција

Избегал возачот кој повреди двајца пешаци во Струмица

Млад возач од Скопје тешко повреден во сообраќајка

На „Качанички пат“ повреден мотоциклист