Тереза Кесовија се враќа на сцената: Ова едноставно не сакав да го пропуштам (АУДИО)

Познатата пејачка Тереза Кесовија (82), неодамна излезе од комфорната зона и одлучи да оствари соработка со групата „Лет 3“ на новата верзија на песната „Сам у води“ од албумот „Two Dogs Fucking“, пишува Јутарњи лист.

Кесовија во 60-годишната кариера не отстапуваше од своите рамки, а за Јутарњи лист откри дека ова ѝ бил предизвик.

„Ова едноставно не сакав да го пропуштам“, објаснила.

View this post on Instagram

#terezakesovijaofficial #zagreb#dubrovnik#chanson #art

A post shared by TEREZA KESOVIJA -OFFICIAL (@terezakesovijaofficial) on

Како што вели, по снимањето на демо снимката ѝ се јавил Дамир Мартиновиќ Мрле, основачот и басист на групата „Лет 3“ и ѝ рекол дека кога ја преслушувал снимката, четирипати заплакал.

– Мрле и Прља сакаат да ме видат во долг фустан. Велат: „Вие мора да останете Вие“. Ќе ја почитувам нивната желба – објаснува Кесовија.

Во продолжение слушнете го аудиото од песната „Сам у води“.

Во текот на нејзината долгогодишна кариера, обожавателите знаеле да ја изненадат со различни подароци. Најнеобичен, како што вели, е црвената долна облека што ја добила за Нова година од нејзин обожавател.

Прочитајте и...  Викторија и Дејвид Бекам ќе станат баба и дедо - Вереницата на Бруклин Бекам е бремена?

Прочитај повеќе

10 спални, фонтана, куќа за гости, 12 бањи: Џеј Ло и нејзиниот вереник купија луксузен имот од 40 милиони долари

Слободен печат

Анастасија Ражнатовиќ се сонча во Црна Гора: Пејачката на лежалка во танга-бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Викторија и Дејвид Бекам ќе станат баба и дедо – Вереницата на Бруклин Бекам е бремена?

Слободен печат

Ќе ве разнежни: Погледнете што се случува во домот на Цеца Ражнатовиќ (ФОТО)

Васко Спасоски

Зарем е можно ваква трансформација? Погледнете како изгледала пред 10 години една од најзгодните пејачки во моментов на Балканот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Северина објави: Позитивна сум на коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Криси Тајген и Џон Леџенд по третпат родители: Познатиот пар ги сподели среќните вести на необичен начин! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ламбе Албаковски за првпат го покажа и вториот наследник, синот Димитриј! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ова баш секој мора да го прочита: Најубавите зборови на големите уметници за љубовта и среќата напишани некогаш!

Слободен печат

Сања Барби: Јас сум на врвот, десет празни места, па Елена Велевска и Сузана Гавазова! (ФОТО)

Васко Спасоски

Занимација за ова попладне – Брзо и неодоливо вкусно: Колаче со кокос за кое не ви е потребно брашно и шеќер (ВИДЕО)

Слободен печат

Кога ќе ги видите новите слики на Никол Шерзингер во бикини, ќе се согласите дека нејзиното момче Том е вистински среќник! (ФОТО)

Васко Спасоски