Тепаниот Трајковски дојде сам во суд за „ТНТ“ - Слободен печат

Тепаниот Трајковски дојде сам во суд за „ТНТ“

Тој претходно не доаѓаше во рочиштата, бидејќи, како што тврдеше неговиот адвокат бил претепан од засега непознати напаѓачи.

Обвинетиот поранешен градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски денеска, после неколку отсуства, дојде на судското рочиште за предметот “ТНТ” во кој тој е обвинет.

Тој претходно не доаѓаше во рочиштата, бидејќи, како што тврдеше неговиот адвокат бил претепан од засега непознати напаѓачи. На едно од претходните рочишта судијата Огнен Ставрев се разлути поради неговото отсуство како обвинет од рочишта, па нареди и стражарно спроведување. Во меѓу време во овој предмет оставка поднесе поротничката Лилјана Ивановска Кочковска и на нејзино место доаѓа нова поротничка и уште еден резервен.

Судењето за “ТНТ” почна пред две години и сега повторно е на самиот почеток. За ниту еден од обвинетите нема притвор, единствено Миле Јанакиески е во домашен притвор, одреден за друг случај, процесот 27 април. На унгарскиот азилант Никола Груевски му се суди во отсуство.

Прочитајте и...  Стејт департментот бара Ирак да ги заштити дипломатските институции на својата територија

Прочитај повеќе

ХЕРА: Насилството не започна, ниту пак ќе заврши со постоењето на групата „Јавна соба“

Слободен печат

Сандерс води во Ајова, Њу Хемпшир, Бајден прв на национално ниво

Слободен печат

Бесплатен јавен превоз, запирање на градежните работи и поскапен паркинг- итни мерки на Град Скопје

Слободен печат

Харадинај: Германија го симна Косово од Листата на држави за верификација на безбедноста

Слободен печат

Епидемиолози ќе ги пречекаат кинеските туристи кои пристигнуваат во Србија

Слободен печат

Четириесет официјални претставници ќе му поднесуваат извештај на Борис Џонсон за ЕУ

Слободен печат

1 comment

m-r.Slobodan Dimitrovski 15/01/2020 - 10:29 at 10:29

Како не се засрамиш бе суртук еден кој ќе ти ги плаќа твоите насладувања и иживувања над Фиата ќе дојдеш и оро пред суд ќе игра шо мисли тој дека е уште градоначалник послушник полтрон класичен а сега ти ќе платиш и за Никола Бегалевски што те тапшеше по рамето ама барем си го добро уновчи тапкањето Само пази да нема кучиња близу судот? и добро слушај си го адвокатот.

Reply

Остави Коментар

sixteen − ten =

Прочитај повеќе

Џафери го честита изборот на Коњуфца за нов спикер на косовското собрание

Слободен печат

Поради недоволен број на жени, оспорени овластувањата на македонската собраниска делегација во Стразбур

Слободен печат

По повеќе од две години конечно е подготвен планот на Трамп за израелско-палестински мировен процес

Слободен печат

Каталонскиот регионален Парламент му го одзеде пратеничкото место на Квим Тора

Слободен печат

Земјотрес го потресе Иран

Слободен печат

Жртва на „Јавна Соба“: Државата да ги казни тие што ми го нарушија угледот!

Мирослава Бурнс