Тепачка во угостителски објект во Скопје

Полиција / Фото: МИА

Вчера во 21:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект во Скопје, по претходна расправија, 24-годишниот А.Ш. и 53-годишниот И.Ш., двајцата од село Љубин, скопско, биле физички нападнати од М.Р., Х.Р. и уште две лица. Според пријавеното, притоа Х.Р. со пиштол му се заканил на А.Ш., информираа од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Видео на денот