Тепачка во училишен двор во скопско Јурумлери – Слободен печат
Хроника

Тепачка во училишен двор во скопско Јурумлери

По тепачката едно од момчињата завршило во комплекс клиники „Мајка Тереза“.  

Пред училиштето во скопското село Јурумлери вчера бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу двајца малолетници. Едното дете било од Јурумлери, а второто од село Идризово. По тепачката, на малоленикот од Јурумлери му била укажана лекарска помош во комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close